KLUZ Car Service

Idź do spisu treści

Menu główne

KLIMATYZACJA

ZAKRES USŁUG

Nabicie układu gazem R-134a - £70
Odgrzybianie układu chemią - £20
Ozonowanie samochodu - £30
Pełny serwis klimatyzacji (wymiana czynnika, odgrzybianie oraz wymiana filtra kabinowego) już od - £
100

Dlaczego należy czyścić klimatyzację w samochodzie?
W czasie pracy układu klimatyzacji wilgoć kondensująca się na parowniku tworzy razem z brudem i z kurzem idealne podłoże dla pleśni, grzybów, roztoczy, bakterii i innych niepożądanych mikroorganizmów.
Wraz ze strumieniem powietrza, te powstające na parowniku chorobowe zarodniki, zostają przenoszone do wnętrza pojazdu i powodują u pasażerów niedyspozycję oraz wywołują reakcje alergiczne. Należy pamiętać, że pleśnie, bakterie i grzyby działają niekorzystnie na każdy organizm wywołując przeróżne reakcje obronne. Dodatkowo, powstałe mikroorganizmy ulegają gniciu, powodując nieświeży zapach oraz pogarszając odczuwalnie moc klimatyzacji, powinno być to dla nas sygnałem do niezwłocznego odwiedzenia stacji serwisującej klimatyzatory. Zyskamy dzięki temu lepsze samopoczucie, komfort podróżowania w świeżej, chłodnej atmosferze, a przy okazji przedłużymy żywotność układu klimatyzacji oszczędzając w ten sposób wydatki związane z naprawą źle konserwowanej klimatyzacji.

Kiedy należy poddać klimatyzację dezynfekcji?

W większości przypadków i przy prawidłowej eksploatacji klimatyzacji wystarczy przeprowadzić zabieg oczyszczania i dezynfekcji minimum raz w roku lub co 10 000 km.

Zgodnie z Angielskim prawem, posiadam licencję na obsługę układów klimatyzacji.

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego